A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wilhelm Conrad Röntgen. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Wilhelm Conrad Röntgen. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. november 25., hétfő

...hogy kiről készült az első magyar röntgenfotó!

Wilhelm Conrad Röntgen német fizikus 1895-ben november 8-án fedezte fel a röntgensugárzást, amely lehetővé tette a tudomány számára, hogy bepillantást nyerjen az emberi test belsejébe.


Röntgen 1895. november 8-án laboratóriumában egy kísérlet megismétlésekor fedezte fel az X-sugárzást, ahogy Ő maga nevezte. Angol nyelvterületen még mindig ez az elnevezés van gyakorlatban: X-ray.