Wilhelm Conrad Röntgen német fizikus 1895-ben november 8-án fedezte fel a röntgensugárzást, amely lehetővé tette a tudomány számára, hogy bepillantást nyerjen az emberi test belsejébe.
Röntgen 1895. november 8-án laboratóriumában egy kísérlet megismétlésekor fedezte fel az X-sugárzást, ahogy Ő maga nevezte. Angol nyelvterületen még mindig ez az elnevezés van gyakorlatban: X-ray.
