Valóban a Toyota mint cég kezdeti időszakában szövőszékek értékesítésével fogalalkozott. Azonban az ebből befolyó összegeteket már 1936-ban autógyártásba invesztálták. A Toyota gyára szerencsésen túlélte a II. világháborút. Majd ezt követően amerikai gazdasági segítségnek is köszönhetően 1947-től indult igazán virágzásnak.
Toyota lógó
Napjainkban az összes autógyár vagy autóipari nagy vállalat példaként tekint a Toyota cég csoport vállalati struktúrájára és annak hatékonyságára, gazdaságosságára. Éves szinten ez a vállalat építi és értékesíti a legtöbb gépjárművet világszerte ezzel párhuzamosan náluk a legalacsonyabb a műszaki vagy egyéb okokból történő termék visszahíváson száma.
